Kurs masażu

Kurs masażu Rzeszów – wyróżnij się na rynku pracy!

Nie wiesz, czy masaż jest czymś dla ciebie? Chcesz to sprawdzić i zaskoczyć swoich znajomych lub rodzinę? Masz możliwość podniesienia swoich umiejętności i nauczenia się ciekawego zawodu, jakim jest masażysta. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi skarży się na różne bóle kręgosłupa, skurcze, czy bóle mięśni. Na ratunek przychodzi osoba wykonująca masaże. To zawód przyszłości nie tylko w Polsce, ale i w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Każdy kursant po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie na druku MEN oraz certyfikat.

Na czym polega praca masażysty?

Do głównych zadań masażysty należy poprawa stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta poprzez wykonywanie różnego rodzaju zabiegów – leczniczych, klasycznych czy kosmetycznych. Masaże są częścią procesu rehabilitacji, obejmują różne części ciała. Najpowszechniejszym rodzajem zabiegu jest zwykły masaż profilaktyczny. Mimo dużej popularności tej profesji, nie każdy może podjąć się tego zawodu. W tej profesji liczy się duża sprawność manualna. Czynnikiem dyskwalifikującym w zatrudnieniu są problemy z kręgosłupem lub zdrowotne z kończynami górnymi. Osoba wykonująca masaż powinna być też empatyczna, komunikatywna, mieć dobry kontakt z pacjentem, ponieważ ma to duży wpływ na końcowy efekt leczniczy masażu.

Gdzie jako masażysta znajdziesz zatrudnienie?

Masażyści znajdą pracę na oddziałach rehabilitacji i w różnych ośrodkach, w których rehabilituje się pacjentów. Obecnie otwiera się coraz więcej prywatnych klinik, które specjalizują się w tego rodzaju działalności. Masażyści mogą zostać zatrudnieni w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych, salonach urody czy centrach odnowy biologicznej, a także w punktach masażu, które świadczą podobne usługi w hotelach lub ośrodkach wypoczynkowych. Liczba tego typu miejsc ciągle rośnie i stają się one bardzo popularne. Wraz ze wzrostem swojego doświadczenia, możesz pokusić się o założenie własnej działalności w swoim prywatnym gabinecie masażu.

Dlaczego nasza szkoła NZS w Rzeszowie jest najlepsza?

Oferujemy dla was specjalne sale przygotowane do nauki masażu. Zapewniamy dostęp do materiałów dydaktycznych z zakresu anatomii i teorii masażu. Posiadamy doświadczoną i zaangażowaną kadrę, która przygotuje was do tego zawodu w jak najlepszy sposób. Dodatkowym atutem są małe grupy kursowe, co pozwala na indywidualne podejście do uczestnika. Stawiamy na zajęcia praktyczne, tak aby nasi kursanci wyszli ze szkoły z umiejętnościami, które pozwolą im na zatrudnienie na rynku pracy.