Kurs opiekuna dla osób starszych

Kurs opiekuna dla osób starszych – co warto wiedzieć?

Lubisz pomagać innym? Uważasz, że praca z osobami starszymi, to jest to, w czym chcesz się realizować? Niepubliczny Zespół Szkół w Rzeszowie w swojej ofercie posiada kurs opiekuna dla osób starszych Rzeszów, dzięki któremu nabędziesz odpowiednich umiejętności do pracy w zawodzie opiekuna dla takich osób. Zrób krok w swojej karierze!

 

Opiekun dla osób starszych – zawód z przyszłością

Rynek pracy potrzebuje wysoko wykwalifikowanych osób do opieki nad seniorami w domach opieki lub w innych tego typu ośrodkach, które są im poświęcone. Możemy zauważyć, że regularnie wzrasta zapotrzebowanie na usługi związane ze świadczeniem usług opiekuńczych dla takich osób. Spowodowane jest to starzejącym się społeczeństwem oraz niżem demograficznym. Proponowany przez nas kurs opiekuna dla osób starszych pozwala absolwentom na bezproblemowe zatrudnienie się w domach pomocy społecznej oraz placówkach opieki społecznej.

 

Kurs opiekuna dla osób starszych jest realizowany w naszym studium w Rzeszowie!

W trakcie realizowanych przez nas zajęć nauczymy Cię jak dobrze wykonywać zawód opiekuna osób starszych. Od nas dowiesz się, jak prawidłowo wykonać poszczególne czynności pielęgnacyjne oraz higieniczne chorych i niesamodzielnych osób. Podniesiemy Twoje kwalifikacje w kwestii udzielania pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia podopiecznych. W trakcie nauki w naszej szkole policealnej zdobędziesz cenną wiedzę na temat tego, w jaki sposób mobilizować swoich przyszłych podopiecznych do aktywności fizycznej. Dowiesz się również jak polepszyć samodzielność oraz samopoczucie osób, którymi będziesz się opiekować.

 

Warto wybrać kurs w Rzeszowie

Decydując się na edukację w naszej placówce dostaniesz bezpłatną legitymację, która umożliwi Ci korzystanie z wielu ulg. Nasz kurs nie koliduje z Twoimi innymi obowiązkami. Bez problemu połączysz pracę zawodową z nauką. Co ważne, do podjęcia się nauki w studium w Rzeszowie wystarczy Ci wykształcenie średnie. Od naszych uczniów nie wymagamy posiadania matury. Po zdaniu wszystkich egzaminów dostaniesz od nas kwalifikację zawodową. Dostaniesz również ważny dokument Europass. Jest to zawodowy paszport, który potwierdzi Twoje kwalifikacje w zawodzie w języku polskim i angielskim. Dzięki temu będziesz mógł legalnie zatrudnić się na terenie krajów UE. Nie czekaj! Zainwestuj w siebie i zapisz się na kurs dla osób starszych Rzeszów!