Florysta – Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy

Florysta – Kwalifikacja: RL.26 – Wykonywanie kompozycji florystycznych

 

Jeśli posiadasz zdolności manualne, poczucie estetyki, a do tego uwielbiasz tworzyć oryginalne kompozycje kwiatowe jest to kurs adresowany właśnie do Ciebie. Florysta jest to zawód dla każdego, kto posiada chociaż odrobinę wyobraźni i zmysłu estetycznego.

 

Dzięki pracy florystów powstają piękne kompozycje kwiatowe, zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych. Ale zawodowi floryści to nie tylko osoby, które układają kwiaty. To również artyści tworzący oryginalne kompozycje roślinne, a także eksperci, którzy potrafią doradzić np. jak wybrać bukiet pasujący do okazji. Floryści zajmują się dekoracją sal weselnych oraz ozdobą domowych wnętrz. Doskonale wiedzą jak podkreślić wyjątkowy charakter organizowanej przez nas imprezy. To specjaliści, którzy zawsze potrafią podkreślić wyjątkowość danej uroczystości oraz zachwycić przybyłych na nią gości. Są także na bieżąco z najnowszymi trendami w kwiatowych stylizacjach.

Podczas nauki słuchacze poznają rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów, uczą się aranżacji florystycznego wystroju wnętrz oraz otwartej przestrzeni. Realizują także własne pomysły dekoratorskie.

 

Zawód florysta należy do zawodów jednokwalifikacyjnych. Oznacza to, że po zaliczonym Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym można przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (RL.26) organizowanego przez OKE w Krakowie.

Pozytywnie zdany egzamin to pisemne potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji, w zależności od stopnia wykształcenia jest to:

  • dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie florysta dla osób posiadających wykształcenie min średnie lub
  • świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie florysta dla osób posiadających wykształcenie zawodowe lub podstawowe.

 

Kurs kwalifikacyjny w naszej szkole prowadzony jest przez doświadczoną kadrę. Realizowany program nauczania opiera się na obowiązującej podstawie programowej MEN kształcenia w zawodzie florysty.

Praca:

W związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów, florystyka jest dziedziną, która mocno rozwinęła się w ostatnich czasach. Profesjonalni floryści są zatem osobami poszukiwanymi w każdej kwiaciarni, ale także w różnego rodzaju firmach usługowych.